Z cellulitem zmaga się niemal 90% kobiet zarówno młodych, jak i starszych, otyłych i szczupłych. I jakkolwiek można doraźnie dietę wspomagać odpowiednią pielęgnacją w postaci kremów antycellulitowych, masaży czy sportu, nic tak skutecznie go nie osłabi, jak profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit jest schorzeniem podskórnej tkanki tłuszczowej, jakie polega na nieprawidłowym jej rozmieszczeniu występującym wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami. Efektem tego jest widoczna na powierzchni skóry tzw. „pomarańczowa skórka”, w terminologii medycznej nazywana lipodystrofią. Nadmierny rozrost podskórnej tkanki tłuszczowej powoduje zmiany jej metabolizmu. Komórki tłuszczowe uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, osłabiając krążenie i doprowadzając do zastoju limfatycznego, jaki z czasem może powodować obrzęk. Tak osłabione mikrokrążenie jest podstawową przyczyną spadku czynności metabolicznych tkanki, czego efektem stają się zgrubienia i guzki pojawiające się w obszarze równomiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej, sugerując proces chorobowy. Wiele wskazuje na to, że zaburzenia gospodarki hormonalnej związane m.in. z okresem dojrzewania są podstawową przyczyną rozwoju cellulitu,  przez działanie estrogenów w organizmie młodych kobiet – wyjaśnia dr. Aleksandra Jagielska, specjalista dermatolog-wenerolog, ekspert Kliniki Sthetic. Schorzenie rzadko występuje u mężczyzn. Jest również efektem negatywnego działania czynników cywilizacyjnych w postaci złej diety, braku ruchu oraz nadwagi, stanowiąc podstawowy defekt kosmetyczny, rzadziej dyskomfort powodowany bólem podczas ucisku zmian.

Cellulit – jak z nim walczyć?

mezoterapiaOsoby z cellulitem powinny unikać wszystkiego, co ujemnie wpływa na krążenie krwi, a więc gorących kąpieli, opalania oraz wysokich obcasów, których noszenie usztywnia mięśnie łydek. Sport, gimnastyka oraz odpowiednia pielęgnacja skóry są niewątpliwie ważne, ale najbardziej w profilaktyce cellulitu. W sytuacji, gdy zmiany w tkance podskórnej są już zaawansowane metody te stanowią doskonałe wsparcie, ale nie antidotum. Niezwykle pomocne mogą być także masaże specjalistyczne redukujące zastój limfatyczny, jednak podobnie jak pozostałe przykłady, ich efekty mają charakter krótkoterminowy – tłumaczy specjalista Kliniki Sthetic.

Cellulit leczy się ze wskazań estetycznych oraz medycznych i dzisiejsza medycyna dysponuje wieloma technikami terapii, których celem jest polepszenie przepływu krwi w tkance tłuszczowej, działając przeciwobrzękowo. W praktyce stosuje się kilka skutecznych metod w zależności od nasilenia zmian i klasyfikacji cellulitu, czemu służy diagnostyka USG.

Zabiegi na cellulit – top 3

Modelowanie Maximus TriLipo™

Technologia TriLipo RF –  trójpolarnej fali radiowej, w połączeniu z dynamiczną aktywacją mięśni – TriLipo DMA, w optymalny i nieinwazyjny sposób zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu i kondycji skóry. Modelowanie sylwetki, drenaż limfatyczny, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu możliwa jest dzięki zastosowaniu jednego urządzenia, jakie działa jednocześnie na skórę, tkankę tłuszczową i mięśnie. Trzy rozmiary głowic – mała, średnia i duża – zapewniają doskonały efekt oraz poprawę napięcia skóry. Wskazana jest seria 6-8 zabiegów powtarzanych raz w tygodniu.

Lipoliza Revital Celluform

Nowoczesna formuła wyszczuplająca zawiera wyselekcjonowane i niezwykle skuteczne składniki, których działanie można porównać do łagodnej liposukcji. Wykorzystywany w zabiegach mezoterapii, preparat pozwala w sposób bezpieczny i nieuciążliwy dla pacjenta modelować sylwetkę. Gładsza i bardziej dotleniona skóra to podstawowy efekt zabiegu, jaki zawdzięczamy aktywnym jego składnikom:

  • wyciąg z soi (fosfatydylocholina) – ma doskonałe działanie w redukcji tłuszczu,
  • kwas dezoksycholowy – wspomaga wchłanianie tłuszczów w jelicie,
  • kwas nikotynowy (witamina PP) – obniża poziom cholesterolu i poprawia mikrocyrkulację krwi, zwalczając nagromadzone złogi tłuszczu oraz proces zatrzymywania wody w organizmie.

W usuwaniu lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowe (lipoliza) i leczeniu cellulitu wskazaniem jest wykonanie 4-6 zabiegów raz na 2 tygodnie.

Mezoterapia Dermaheal LL

Wśród koktajli do mezoterapii wyróżnia się gotowy środek Dermaheal LL, zawierający m.in. peptydy biomimetyczne. Nowoczesny preparat pobudza spalanie tkanki tłuszczowej i wspomaga napięcie oraz wygładzenie skóry dzięki L-karnitynie – odpowiedzialnej za usunięcie komórek tłuszczowych i działanie detoksykacyjne oraz Fosfatydylocholinie – powodującej rozpad komórek tłuszczowych. W zależności od potrzeb wykonuje się serię 3-6 zabiegów raz na 2 tygodnie.

Więcej na stronie: http://sthetic.pl/kontakt/

Podobne artykuły

  • Jak wybielić zęby szminką? Skuteczne poradyJak wybielić zęby szminką? Skuteczne porady Każdy odpowiednio dobrany kolorowy kosmetyk może być stosowany do korygowania niedoskonałości - od powiększania oczu do wyszczuplenia owalu twarzy. W przypadku szminek i pomadek mogą one […]
  • Wampirzy lifting – pozbądź się zmarszczek dzięki własnej krwi!Wampirzy lifting – pozbądź się zmarszczek dzięki własnej krwi! Chcesz cieszyć się młodym wyglądem niezależnie od wieku? Już od jakiegoś czasu wklepujesz w swoją skórę kremy przeciwzmarszczkowe i inne kosmetyki, a mimo to kurze łapki, przebarwienia i […]
  • Podrażnienia na skórze – poznaj 5 największych wrogów wrażliwej skóry!Podrażnienia na skórze – poznaj 5 największych wrogów wrażliwej skóry! Wrażliwa i skłonna do podrażnień skóra twarzy jest bardzo problemową towarzyszką życia - stale pojawiają się na niej zaczerwienienia w postaci rumienia bądź niewielkich krostek, a także […]
  • Wymarzona, dopasowana fryzuraWymarzona, dopasowana fryzura Zanim zdecydujemy się na wymarzoną fryzurę należy najpierw dowiedzieć się jaki kształt twarzy posiadamy. Są cztery rodzaje twarzy: owalna, trójkątna, okrągła i kwadratowa. W profesjonalnym […]
  • Okazjonalne fryzuryOkazjonalne fryzury Każda kobieta chce pięknie wyglądać przy różnego typu wyjątkowych okazjach. Jednym z ważnych elementów, na który kobiety zwracają uwagę, jest fryzura. Fryzura musi być za każdym razem […]
  • Planowanie diety w praktycePlanowanie diety w praktyce Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy zmotywowani efektami znajomych czy zainspirowani zdjęciami z sieci decydujemy się na odchudzanie. Mając świadomość, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla […]