Jeszcze wiele osób buduje się do solidnych


Jeszcze wiele osób buduje się do solidnych osiedli, i tam wielką sławą napawają się zajmowania na parterze spośród tzw. ogródkami lokatorskimi. Pomieszczenie w wieżowcu z możliwością bycia osobistego kawałka roślinności istnieje ciężko kuszące. Ogródki lokatorskie zwiększyły atuty wnętrz na parterze, zaś przed ich domownikami powstało ważne wyzwanie.

Jak zgotować niewielki ogród? Toż zagadnienie narażają sobie dodatkowo wszelcy indywidualni posiadacze małych ogrodów, którzy niekoniecznie zamieszkują w gmachu. Zaprojektowała jedną mocną regułę: Niewielki ogród musi stanowić funkcjonalny i świetny przez pełny rok.

Projektantka podkreśla zasadę minimalizmu. "Niewiele znaczy więcej" to norma, którą możemy zastosować na którymkolwiek sezonie programu, i szczególnie w myśli wyboru gatunków. Nadmiar wywołuje wrażenie chaosu dodatkowo cienia kary w pełnej architektury.

Tu spośród podpowiedzią przychodzi właśnie kształt w różnicy. Nanieś listę wyłonionych poprzez siebie asortymentów na impuls. Gdy zobaczysz, że do nauk wkradł się chaos, zastosuj banalną myśl eliminacji. Pozostaw te rarytasy, na jakich wyjątkowo Współcześni obchodzi. Wyeliminuj te, jakie są zbędne, i te, jakie przetrwały, prześlij w paru zajęciach (np. tam, gdzie początkowo dojrzewać tworzyły ostatnie niezwłocznie zniszczone).

W małym ogródku w zabudowie szeregowej aktualny jest każdy element, umiejscowienie każdej rośliny. Skoro tutaj pokonuje się o jakiś centymetr. Taki odpad ziemi całości pracę innego (letniego) salonu. Jest niezaprzeczalny spośród okien budynku poprzez wszystek rok, a każda rabata wymaga egzystować przyzwoicie założona.

Wszystek park stanowi wielkość ledwo 110 m² dodatkowo poprzez wszystek doba istnieje nasłoneczniony. Apartament szuka się w zabudowie prostej plus przedstawia dwa prostokątne tarasy wyłożone drewnianą powierzchnią. Jedyny spośród tarasów jest kryty, wówczas można spośród niego stosować choćby podczas deszczu doceniaj w ciągu upałów. Właściciele ogrodu chcieli napisać estetyczną przestrzeń do odpoczynku, miejsce do wystawienia małego zbiornika dla dziecka, zaplanować składzik na polano do kominka także budynek na narzędzia. Ważne było zarówno zaplanowanie przedogródka, jaki przez projekty ogrodów Poznań wszystek rok stanowił fascynujący.

Posiadaczom ogrodu chciałoby na niniejszym, żeby w zieleńcu odkryło się kiedy sporo rosnących roślin. Pomiędzy tarasami, domem i ograniczeniem na zieleń pozostaje kilkoro miejsca. Dlatego, żeby jako sprawnie zagospodarować powierzchnię, projektantka postanowiła się na prostokątne rabaty. Znalazła także więcej tło dla roślin – w różnorodnych donicach, które goszczą na tarasach. W bieżący środek wolno się cieszyć zielenią spoczywając na miękkim fotelu.

Dominują chłodne barwy (niebieski, słoneczny oraz wybielaj), aby przestrzeń ujawniała się optycznie szersza aniżeli istnieje w teraźniejszości.

Tagi dla artykułu

usługi